Aplikacja Sport WP.PL - relacje z meczów ekstraklasy na Androida »
więcej

DrukujAAA WP.PL | 2013.07.30 22:40

Lechia - Barcelona: gdańszczanie nie dali się "Blaugranie"

Lechia Gdańsk zremisowała z FC Barcelona 2:2 w meczu sparingowym rozegranym na PGE Arenie w Gdańsku. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale "Blaugrana" szybko odpowiadała.

Zobacz zdjęcia z meczu

Lechia od początku spotkania starała się nie ustępować pola rywalom i w 15. minucie niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Daisuke Matsui z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Jarosław Bieniuk.

Na odpowiedź Barcelony czekaliśmy 11. minut. Montoya wpadł w pole karne Lechii z prawej strony i sprzed końcowej linii boiska wyłożył piłkę przed bramkę. Tam nabiegał niepilnowany Sergi Roberto, który strzałem z bliskiej odległości pewnie pokonał Mateusza Bąka.

Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy szansę na zdobycie gola miał Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył celnie z rzutu wolnego, ale Bąk zdołał obronić.

W 49. minucie ponownie na prowadzenie wyszła Lechia. Grzelczak wygrał pojedynek biegowy z Montoyą, opanował piłkę i pokonał bramkarza Barcelony mocnym strzałem z bardzo ostrego kąta. Napastnik Lechii zasłużył w tej sytuacji na duże brawa, choć trzeba wspomnieć, że przy opanowywaniu futbolówki nieco pomógł sobie ręką.

Na odpowiedź Barcy ponownie nie trzeba było długo czekać. Zaledwie osiem minut później mistrzowie Hiszpanii rozklepali obronę gospodarzy a Messi pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z Sebastianem Małkowskim.

W 75. minucie spotkania boisko opuścił Lionel Messi. Cztery minuty później pojawiła się za to inna oczekiwana gwiazda, Brazylijczyk Neymar. Nie pokazał on jednak nic wartego odnotowania. Cała końcówka spotkania była zresztą niezbyt ciekawa. Brakowało składnych akcji, coraz więcej było ostrych starć.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem. I choć było to tylko spotkanie towarzyskie, z pewnością można to uznać za mały sukces gdańskiej Lechii.

Lechia Gdańsk - FC Barcelona 2:2 (1:1)
Jarosław Bieniuk 15, Piotr Grzelczak 49 - Sergi Roberto 26, Lionel Messi 57

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 25000.

Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk (46. Sebastian Małkowski) - Deleu (46. Christopher Oualembo), Jarosław Bieniuk (46. Krzysztof Bąk), Sebastian Madera (46. Rafał Janicki), Adam Pazio - Przemysław Frankowski (80. Adam Duda), Paweł Dawidowicz (46. Maciej Kostrzewa), Marcin Pietrowski (9. Wojciech Zyska), Piotr Grzelczak (87. Kacper Łazaj), Daisuke Matsui (46. Bartłomiej Smuczyński, 83. Łukasz Kacprzycki) - Paweł Buzała (32. Patryk Tuszyński).

Barcelona: Jose Manuel Pinto (46. Oier Olazabal) - Martin Montoya (63. Kiko Femenia), Sergi Gomez Sola (63. Carles Planas), Marc Bartra (63. Frank Bagnack), Adriano (63. Patric) - Jonathan dos Santos (63. Ilie Sanchez), Alex Song (63. Sergi Samper), Sergi Roberto (63. Javier Espinosa) - Alexis Sanchez (79. Neymar), Lionel Messi (77. Jean Marie Dongou), Cristian Tello (22. Joan Roman).

~~henryk48 [2013-08-03 12:48]

Gdyby bilety były tańsze, to by na stadionie zasiadł komplet kibiców, a tak tylko ponad połowa miejsc była zajęta, władze Lechii połasiły się na mega zyski z meczu, trochę szkoda bo to w pewnym stopniu popsuło piłkarskie święto

odpowiedz

Ocena: +58 [72]
~Undertaker [2013-07-31 08:34]

teraz kibice Barcelony piszą że nie grała ona podstawowym składem.. a co pisaliście przed meczem? Nawet jak Barca wyjdzie rezerwowym składem to będzie 8-0 dla Barcelony pamiętacie ? Brawo Lechia, kawał dobrej piłki w waszym wykonaniu ! Pozdrowienia od Braci z Wrocławia ! :)

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +3 [17]
~mnich [2013-07-31 07:51]

To jest PIĘKNE. 3/4 Polaków było za Barceloną.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [6]
~evi [2013-08-01 12:29]

Gdzie Wasz patriotyzm?Ludzie!!!Opamiętajcie się!

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~evi [2013-08-01 12:26]

Dziwnym narodem jesteśmy, zamiast być dumnymi to tylko wypusujecie głupoty!!!

odpowiedz

Ocena: -6 [8]
~jeden emeryt pkp 2 [2013-07-31 19:25]

mecz o stawkę to wynik 10:0 dla barcelony. towarzyska kopanina piłkarzy tej klasy nie interesuje. tak, że nie zachłystujcie się tym wynikiem.

~Jessie [2013-07-30 22:55]

A Messi znów strzela z 5 metrów j jest gwiazdą. No błagam was. Lechia zagrała cudowny mecz, dwukrotnie była na prowadzeniu, choć wszyscy spisywali ją na straty. A wszyscy i tak, bo Barca lepsza. Boże. Jestem dumna z Lechii <3.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +7 [11]
~ktoś [2013-07-31 12:36]

Ktoś bezstronny oglądający ten mecz wywnioskował by, że Lechia Gdańsk to naprawdę silny zespół, który powinien we swoich rozgrywkach ligowych pokonywać każdego bez większego problemu skoro tutaj grali z Barceloną jak równy z równym. Niestety jak obejrzy później Lechię w w Ekstraklasie zobaczy, że to zupełnie inny zespół, mogący przegrać praktycznie z każdym i grający straszna kopaninę, zresztą jak każda praktycznie drużyna w Ekstraklasie. Taka jest nasza piłka, nie ma co tu pisać, że nie jest z nią aż tak źle. W takim razie to dlaczego nie ma naszych drużyn w Lidze Mistrzów jak potrafimy zatrzymać Blaugrane? Dlaczego nasze drużyny odpadają z rywalami, których powinni ob grać? Dlaczego jak ogląda się mecz Ekstraklasy to aż oczy bolą od tego "widowiska"? Proszę się zastanowić nad tymi pytaniami i nie podniecać się aż ta wczorajszym meczem.

odpowiedz

Ocena: +3 [25]
~booster [2013-07-31 08:38]

Mecz ogólnie spoko, obie bramki dla lechii były super. Skomentuję tylko zachowanie niektórych graczy lechii. Przyznam że ekstraklasy nie oglądam więc nie wiem co tam się dzieje ale raczej to nie normalne żeby łapać od tyłu za szyję, koszulkę, itd. Było mi tak wstyd jak to widziałem że miałem ochotę żeby mecz jak najszybciej się skończył, co by było korzystne dla jednego z zawodników lechii który nie zawinił a znieśli go z boiska na noszach. I jeszcze te oszustwa przy autach, rzucanie się z wyprostowanymi nogami i robienie złej a potem zbulwersowanej miny pt. co jest nie tak? Przydałoby się wszystkie te sytuacje zgrać w jeden filmik i zrobić wywiad z tymi panami, ciekawe jak by się tłumaczyli. Co o tym sądzicie? Czy tylko ja mam takie przemyślenia? P.S. Chciałbym zobaczyć barcelonę u nas na pepsi arenie :D

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +9 [9]
~Wkurzony [2013-07-31 12:28]

Wielka Barca wystawiła swoich fanów, nawet nie dziękując, pod stadionem stało 2 tyś. czekających na autografy, a oni nawet im nie pomachali. Zapłaci im 1.5 mln € to mogli by poświęcić te 30 min. dla fanów. Chamstwo ze strony tych graczy. Nie zasłużyli na kibiców, którzy wczoraj przyjechali. To miał być najpiękniejszy dzień w moim życiu, a oni go zepsuli !!!

odpowiedz

Ocena: +1 [13]
~hipokryzja,pieniadze-Barca [2013-07-31 11:36]

kom."LUDZIE-CZYM WY SIĘ PODNIECACIE ??? DLA BARCELONY TO BYŁ NIC NIE ZNACZĄCY SPARING JAKICH MAJA WIELE-ZAGRALI GDZIEŚ NA 40 % SWOICH MOŻLIWOŚCI. GDYBY ZAGRALI NA SERIO , TO ZMIETLI BY LECHIĘ Z BOISKA - TAKA JET PRAWDA" hahaha a jak to sie ma do tego jak czołowi zjwodnicy tej "wielkiej" Barcy mowili ,ze "Barcelona zawsze gra na 100%" ,"postaramy sie strzelic jak najwiecej strzelic" ,"zawsze chcemy wygrac,nie inaczej bedzie teraz" po meczu "to sparing" "zbytnio nie martwi Nas ten wynik" a powinien bo przeciez "Barcelona zawsze gra na 100%"

odpowiedz

Ocena: 0 [8]
~patriota [2013-07-31 11:30]

komentarz "LUDZIE-CZYM WY SIĘ PODNIECACIE ??? DLA BARCELONY TO BYŁ NIC NIE ZNACZĄCY SPARING JAKICH MAJA WIELE-ZAGRALI GDZIEŚ NA 40 % SWOICH MOŻLIWOŚCI. GDYBY ZAGRALI NA SERIO , TO ZMIETLI BY LECHIĘ Z BOISKA - TAKA JET PRAWDA" hahaha a jak to sie ma do tego jak czołowi zjwodnicy tej "wielkiej" Barcy mowili ,ze "Barcelona zawsze gra na 100%" ,"postaramy sie strzelic jak najwiecej strzelic" ,"zawsze chcemy wygrac,nie inaczej bedzie teraz" po meczu "to sparing" "zbytnio nie martwi Nas ten wynik" a powinien bo przeciez "Barcelona zawsze gra na 100%"

odpowiedz

Ocena: +16 [24]
~///MPower [2013-07-31 09:53]

Polska reprezentacja zarówno jak Polskie drużyny ekstraklasy powinny grać tylko z mocnymi drużynami jak widać :) bo kiedy nie są faworytami w spotkaniu dają z siebie 110% i czym "większe" nazwiska są na przeciw tym pressing jest większy i powiew piłkarskiej fantazji...natomiast kiedy przeciwnik jest na podobnym poziomie lub niżej sklasyfikowany to oglądać się tego nie da i można uciąć komara. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +5 [7]
~iwex [2013-07-31 11:00]

Mi się mecz podobał, że co że ciągali za koszulki, albo może udawali faule. Sorry, sorry nie raz widziałam jak nawet Katalończycy robili to samo, wtedy gdy walczyli o "wszystko". Na pewno gdyby mecz był o "coś" Barcelona by grała podstawowym składem i by nie pozwoliła na remis. Mimo wszystko widać było u Lechii wolę walki, pomysł na grę. Mnie zdziwił komentator sportowy, mecz oglądałam na jedynce, czemu opowiadał o rezerwowym składzie Barcy, a dosłownie nic o chłopakach z Lechii.

odpowiedz

Ocena: +228 [344]
~KLEMENS [2013-07-30 22:11]

Największą mam bekę z zorganizowanych sympatyków Barcelony. Lechia gra jak natchniona a miał być jakiś pogrom tymczasem gdańszczanie walczą jak równy w równym. Może w końcu ktoś dostrzeże fakt że polska liga nie jest aż taka zła.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -3 [11]
~Art [2013-07-31 10:35]

Większość z Was ma rację, nie ma się czym podniecać, bo barca grała na połowę swoich możliwości... Mecz był ustawiony? Zapewne, ale może też bali się, że jak za bardzo wygrają to dostaną wpie***ol :D W końcu to POLSKA :D