Aplikacja Sport WP.PL - relacje z meczów ekstraklasy na Androida »
więcej

DrukujAAA wp.pl | 2012.10.07 18:55

Emocjonujący mecz i zwycięstwo Śląska

Po toczonym w szybkim tempie i stojącym na wysokim poziomie meczu Śląsk Wrocław pokonał Polonię Warszawa 2:1 (1:1). "Czarne Koszule" kończyły spotkanie w osłabieniu po tym jak z boiska za brutalny faul został wyrzucony Adam Kokoszka.

Do niedzielnego spotkania gospodarze przystąpili z nadzieją na rehabilitacje po ubiegłotygodniowej, wysokiej porażce 1:4 z Górnikiem Zabrze. Trener mistrzów Polski Stanislav Levy miałe jednak spory problem z ustawieniem linii ataku, ponieważ nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Cristiana Omara Diaza i przeziębionego Johana Voskampa. Polonia przyjechała do Wrocławia m.in. Marcina Baszczyńskiego i Miłosza Przybeckiego.

Początek spotkania należał do gości, którzy już w 6. minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Władimir Dwalisziwili podał do stojącego na linia pola karnego Pawła Wszołka, a ten zwodem oszukał Tomasza Jodłowca i precyzyjnym strzałem pokonał Mariana Kelemena. Odpowiedź Śląska była błyskawiczna. Po strzale z rzutu wolnego Przemysława Kaźmierczaka Mariusz Pawełek wypuścił piłkę z rąk, jako pierwszy dopadł do niej Łukasz Gikiewicz i uderzeniem z dwóch metrów doprowadził do remisu.

Od tego momentu zaczęła się rysować coraz wyraźniejsza przewaga wrocławian. Na bramkę Pawełka groźnie uderzali Piotr Ćwielong i Sebastian Mila, a Gikiewiczowi dwukrotnie zabrakło kilkunastu centymetrów, by po dobrych dośrodkowaniach kolegów uprzedzić obrońców i skierować piłkę do siatki. Od 36. minuty podopieczni trenera Piotra Stokowca grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką za brutalny faul na Ćwielongu ukarany został Adam Kokoszka.

Po zmianie stron Śląsk od razu rzucił się do ataku i już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Ćwielong, ale uderzył zbyt lekko i Pawełek zdołał wybić piłkę. Chwilę później Polonia nie miała już tyle szczęścia. Pozostawiony bez opieki Waldemar Sobota zszedł z piłką do środka boiska i znakomitym strzałem z 20. metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po zdobyciu drugiej bramki wrocławianie dość niespodziewanie cofnęli się na własną połowę i oddali inicjatywę rywalom. Grający w osłabieniu goście ruszyli do ataku, ale mieli spore problemy z wykończeniem akcji. Najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał Edgar Cani, który w 87. minucie z pięciu metrów trafił w dobrze interweniującego Kelemena.

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Gikiewicz 8, Waldemar Sobota 51 - Paweł Wszołek 6

Żółte kartki: Tadeusz Socha, Rafał Grodzicki.
Czerwona kartka: Adam Kokoszka (36-faul).

Widzów: 13 000. Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Tomasz Jodłowiec, Rafał Grodzicki, Patrik Mraz - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Dalibor Stevanovic (90. Rok Elsner), Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (83. Mateusz Cetnarski) - Łukasz Gikiewicz (77. Sylwester Patejuk).

Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek - Adam Pazio, Dimitrije Injac, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Dieme Yahiya (21. Aleksandar Todorovski), Tomasz Brzyski - Władimir Dwaliszwili (64. Daniel Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk (56. Edgar Cani).

Polub nas na FB:

Podziel się:
Oceń: Nie podoba mi się Podoba mi się +2

Opinie

Ocena: 0 [0]
~NICK [2012-11-05 20:43]

poprawcie kolejność w tabeli, panowie specjaliści...

odpowiedz

Ocena: +4 [8]
~luki [2012-10-09 17:52]

Legia to dno i klub,którego wstydzi się połowa Polaków!!!!Kto się ze mną zgadza to proszę o "+". Cała Polska je...ie Legie!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +3 [5]
~luki [2012-10-09 17:56]

jak to mówią "waszawiacy"........,Juventus to stara dama,a poLegła to stara K...a!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~luki [2012-10-09 17:55]

gdzie twoj superpuchar poLegło??????gdzie twoje mistrzostwo poLegło???? To wszystko ma Śląsk!!! A my swoje: gdzie twoje berło i korona poLegło p......na!!!!!!!

~pele [2012-10-08 10:50]

Buraki przetransportowane za buga się cieszą że wygrały przy pomocy sedziego z osłabioną Dumą Stolicy

odpowiedz

Ocena: -5 [9]
~kazior(L) [2012-10-08 15:10]

i potem KIEPSKIE płaczą o kase żeby im miasto dało albo Soloż ... nic dziwnego jak duża część wydatków klubu idzie na sędziów

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -1 [5]
~fred [2012-10-08 20:53]

Gdyby nie czerwona kartka, Polonia by wygrala ten mecz.

odpowiedz

~wrocman [2012-10-08 19:04]

Są tacy, którzy nie mogą przeboleć tego, że WKS wygrywa. Bo niby jest kiepski. Prawdą jest, że obrona nieco kuleje i atak marnuje mnóstwo wypracowanych sytuacji strzeleckich. Jednakże czy wiecie, co możecie zrobić, napinacze? Tylko się modlić, żeby nasi napastnicy nie doszli do optymalnej formy. Bo wtedy urządzą rzeźnię w ekstraklasie.

odpowiedz

Ocena: -20 [36]
~Pazdzioch [2012-10-07 21:06]

Sądzia jest nasz ten sędzia do ślunska należy takiej drukarnia poza meczami poległej dawno nie widziałem

odpowiedz

~romeo [2012-10-08 13:55]

to prawda ale jedną rzesz zapominaliście dodać o Królu który nie widzi tego co cie wokół dzieje

odpowiedz

Ocena: -8 [8]
~czrna stolica [2012-10-08 11:01]

cieszcie sie wsiury którzy zostali przeniesieni ukraińskich wiosek i teraz udają Wrocławiaków hahahahahha sędzia dla was drukował bo jesteście kiepskimi malinowymi nosami

odpowiedz

Ocena: -4 [6]
~NO NAME [2012-10-08 10:31]

Legła i Kiepscy to największa kompromitacja ligi , kupione mecze , kibice z Ukrainy

odpowiedz

Ocena: -3 [7]
~W KR [2012-10-08 10:29]

śląsk jak jak zwykle kupuje mecze by wygrać, bez tego by przegrał z Polonią jedynym Warszawskim klubem

odpowiedz

Ocena: -16 [30]
~nic [2012-10-07 20:11]

Tytuł powinien brzmieć " skandaliczny mecz we Wrocławiu" Sęfdzia wydrukował ten mecz każdy to widział. Pozdro dla kumatych.

odpowiedz

Ocena: -12 [20]
~lotto [2012-10-07 19:10]

Tak to jest, gdy się gra 12 na 10. Nie liczę trybun, bo tam sam parch siedzi. Kiepscy inaczej nie potrafią wygrywać.

odpowiedz

Ocena: +32 [112]
~WKS [2012-10-07 19:15]

Proste... Śląsk ma pożadną ekipe... a wszyscy zazdrosni z okolicznych wiosek pod warszafką zamknac mordeczki bo tylko na necie umiecie sie napinac... NET HOOLS. . Pozdro dla kumatych.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +6 [8]
~ufo [2012-10-08 08:06]

no tak, słaby, nijaki, nic nie grający Śląsk... od trzech sezonów w górze tabeli... może jednak trochę obiektywizmu a nie tylko niepotrzebna spina... bo jeśli Śląsk jest tak zły, to patrząc na tabele, to na jakim poziomie jest nasza liga i te wasze wszystkie wspaniale grające kluby...???

odpowiedz

~Ferdek Kiepski [2012-10-08 00:30]

Walduś(Mila;) cycu jeden aż żem se browarka otworzył jak zobaczyłem synka w akcji hłe hłe:D

odpowiedz

Ocena: -32 [82]
~W KR [2012-10-07 20:38]

ślunsk wrocek to największa kompromitacja ligi - mistrz hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha - żenada.